kas on tegu kroonilise puukporiloosiga või,siis tagajärgedega mida see haigus tekitab. 24.10.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kuskil kasteistaastat tagasi tekkis säärepeale punane laik,arvasin,et on kassihaigus,panin joodi peale,läks poole suuremaks.Lõin käega,las olla.
Suvel lühikeste pükstega käies kadus ära,sügisel tuli jälle tagasi ja nii kuskil kümme-aastat ja,siis tuli dematiit.Aasta edasi ja,siis pearinglus,topeltnägemine,metsik väsimus,kaelavalud tasakaaluhäired,mõniaeg hiljem lihas ja liigeiagsevalud.Praegugi olen pikalimaas kuna lihas ja kondivalu ei luba kõndida.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kõik liigese ja lihashaigused ei ole kindlasti puukborrelioosi tagajärg. Sageli iagnoositakse borrelioosi üle ja püütakse temaga siduda väga erinevaid kaebusi.

Kui teil on korduvalt ravitud borrelioosi, siis pole korduvad ravikuurid kindlasti näidustatud, vaid tuleb vaadata, mis kaebusi põhjustab. Kuna te ise mainite, et nn. borrelioosi ravi annab ainult ajutist efekti, siis see ei saa olla borrelioos.
Soovitan koostöös perearstiga püüda saada teie tervisehäirete põhjuste jälile ja neid ravida, mitte jääda kinni borrelioosi diagnoosi juurde.

Lugupidamisega
Marge Kütt