Analüüsi vastus 09.08.19 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kas allpool toodud Epstein Barr viiruse analüüsi tulemustes võiks olla mingi seos soovimatu kaalulangusega, mis on põhiline murekoht. Lisaks võiks nimetada häiritud öist und, sagedast külmatunnet, juuste väljalangemist, kaela lümfisõlmede valulikkust ja väikest paistetust kuuajase vahega.
Epstein-Barr viiruse NA IgG >600 U/ml
Epstein-Barr viiruse VCA IgG 61,4 U/ml
Epstein-Barr viiruse VCA IgM <10,0 U/ml

Arst vastas:

Liisa Kuhi

dr Liisa Kuhi

Laborimeditsiini arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!

Tänan küsimuse eest!

Epstein-Barr viiruse vastaste antikehade analüüside tulemused viitavad eelkõige läbipõetud infektsioonile, täpsemat infektsiooni määratlust nende analüüside põhjal ei saa kirjeldada.
Epstein-Barr viiruse infektsioon (infektsioosne mononukleoos) võib põhjustada kaela lümfisõlmede valulikkust ja paistetust, väsimust ja üldist halba enesetunnet. Kaalulangus võib tekkida halvast enesetundest põhjustatud isutusest, kuid sellel võib olla mitmeid muid põhjusi.

Parimate soovidega
Liisa Kuhi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

klamüüdia

Tere!
Tahtsin teilt küsida,et kuidas on selline asi võimalik et kui arst võttis klamüüdia proovi ja vastus tuli positiivne ning määras ka vastava ravi. Ravikuur jäi tegemata ning kordus analüüsi ...

Vastas dr Jüri Laasik

Tere.
Ilma ravita klamüüdiainfektsioon ei möödu, pigem võib olla tegemist määramisel saadud valepositiivse (esimesel korral) või valenegatiivse (teisel juhul) tulemusega. Nende põhjuseid on Teie ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: