Lapse vereproov 22.04.19 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Lasin lapsele synlabis teha vereproovi, lihtsalt kontrolliks borrelioosi oma kuna tal oli puuk 2018 sept. See oli korras. Kuna aga talle pole tehtud väga kaua tavalist lasin selle ka juba teha kui seal olin. Oleme märtsis haiged olnud nohu kurk köha pikemalt siin aga ei midagi erilist.. viiruse perioodil siin higistas rohkem ja pârakulôhendid olid tal ka, ta vennal oli ka see viirus 8a ja sama lugu. Pôletikku pold kumbalgi seda kontrolliti näpust. Aga vereproov selline nagu pildil ja monotsyydid kôrged- kas peaka muretsema , kontrollima midagi veel, vôi ei. Käisime alles lastearstil Reet Raulase juures tema midagi ei täheldanud aga siis me polnud veel vereproovi teinud. Laps siis tydruk ja 5 aastane.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Monotsüütide arvu suurenemine toimub sageli viirusinfektsiooni põdemise järgselt ja paari nädala pärast on rakkude üldarv jälle referentspiirides. Seega võiks leid olla seotud hiljutise haigusega.
Kui laps on terve ja kaebusteta, pole vereproovi paari nädala pärast tingimata vaja korrata. Kui aga on kaasuvaid tervisemuresid, siis võib 2-3 nädala pärast vereproovi korrata.

Lugupidamisega
Marge Kütt