Hallitusseente tuvastamise analüüs 20.01.19 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Minu küsimus Teile oleks järgmine - millises Eesti (Tallinna) raviasutuses on võimalik teha analüüse, et tuvastada hallitusseenete olemaolu organismis? Mis on selle analüüsi(de) täpne nimetus ning kas seda saab teha ka ilma saatekirjata, omal kulul?

Tänud

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere
Keerukas küsimus
.Kui tegemist hallitusseentele allergiaga (IgE), siis on meil segu mx1 (A. fumigatus,A alternata,P.notatum,C herbarum). Kõik võimalik eraldi teha+ veel 2 hallitusseent ja 1 candida albicans. Seerumist võimalik määrata Aspergillus Ag (galaktomannaan). Sellised uuringud saaks verest määrata, kuid ravi ja tulemuste interpretatsiooni oleks mõistlik arutada allergoloogiga.

Kui soovite teha tasuliselt ülalnimetatud uuringuid, siis tuleks pöörduda Sütiste 19 regitratuuri 9. Soovitatavalt paluda konsulteerima laboriarsti, allergoloogiline tasuline teenus on harvaesinev tellimus ja registratuuri töötaja võib segadusse sattuda.
Aga päris kindel ei ole, et see võiks olla lahendus Teie probleemile.

Lugupidamisega,
Marge Kütt