Uuringute tulemused - neerufunktsioon 20.09.18 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Kuna mul on juba pikemat aega silmaalused turses ja WC-s käin väga tihti, lasin igaks juhuks teha laboris neerufunktsiooni uuringu. Kas on mõni näitaja, mille pärast peaks muret tundma (vt lisatud fail)? Veresuhkur 6,0 on liiga kõrge? Andsin proovid hommikul, ilma enne söömata. Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Liisa Kuhi

dr Liisa Kuhi

Laborimeditsiini arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!

Minimaalselt refentspiiri ületava veresuhkru väärtuse pärast muretsema ei pea. Paastuglükoosi läviväärtus suhkurtõve diagnoosimiseks on oluliselt kõrgem (≥ 7 mmol/L). Esineb mitmeid põhjusi, miks glükoos võib olla ajutiselt pisut kõrgema väärtusega. Püsiva kõrgenemise tuvastamiseks peaks tegema glükoosi kordusmääramise vereplasmast. Proovi tuleks anda infektsiooni või stressivabal perioodil. Kui tulemus ületab korduvalt referentspiiri ülemist väärtust, tasub nõu pidada perearstiga.
Neerufunktsiooni näitaja ja teiste analüüside väärtused on normi piires.

Parimate soovidega
Liisa Kuhi