monotsüüdide arv veres kõrge 28.12.16 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Olen mures ,sain laborist vereanalüüsi tulemused ,mis 11,1
see näit on ju üle maksimumi .Kuhu ma peaksin pöörduma ,et täpsemat infot saada.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kas ma saan teist õigesti aru, et 11,1 on monotsüütide üldarv vereproovis? Tegelikult on vereproovi tulemuse konsulteerimiseks vaja näha kõiki proovi näitajaid, mitte ainult üksikparammeetrit.
Seega päris täpset kommentaari anda ei saa, suurenenud monotsüütide hulk võib olla seotud hiljuti põetud viirusinfektsiooniga. Tõenäoliselt ei ole see seotud teie poolt kirjeldatud kaebustega.

Kui soovite täpsemat konsultatsiooni, siis võtavad laboriarstid vastu nii Ida-Tallinna Keskhaiglas kui Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Konsultatsioonid on tasulised. Kokku saab leppida ITK numbril 1900 või PERH numbril 617 1049.

Lugupidamisega
Marge Kütt