Hemotoloogilised uuringud_näitajad paigast ära 12.10.16 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Pöördusin ootamatu alaseljavaluga (nimmepiirkond, sabakont ja tuharad), mis ka alakõhtu ning hiljem vasakusse jalga kiirgas, arsti poole. Arst tegi vereproovi ning eile mainis tulemuste põhjal, et põletikulisi näitajaid ei ole, kuid hemoglobiin madal ning peaksin tarvitama lisandina rauda juurde. Seljast tehti ka röntgen, mis oli korras (ka seal ei olnud põletikulisi näitajaid). Palavikku pole, väsimust ka mitte.

Nüüd küsisin aga vereproovi välja ning osad sealsed näitajad teevad murelikuks. Mida arvata sellistest tulemustest:
* hemoglobiin 109 g/L
* hemogrit 35,4 %
* leukotsüüdid 3,0 E9/L
* MCV 77,0
* MCH 23,7
* MCHC 308
* RDW 16,8 %
* Neutrofiilife % 39,7
* Lümfotsüütide % 48,2
* Neutrofiilide abs arv 1,2 E9/L

Ülejäänud näitajad on kõik normi piires. Kliinilise keemia uuringud tehti ka ja need on ka võib isegi öelda, et ideaalses korras.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teil on hemoglobiin alla referentspiiri (nn.normi), samuti on madalam MCV, MCH ja MCHC, mis koos viitavad rauapuudusest tingitud aneemiale, kus punaverelibled on väikesed ja sisaldavad vähem hemoglobiini. RDW on arvutuslik parameeter ja erilist tähendust ei oma, antud juhul toetab rauavaegusaneemia diagnoosi.
Valgevere osas on leukotsüütide arv madalam ja väike kalle lümfotsüütide osakaalu suurenemise osas. Eraldi patoloogia see ei ole, ei saa välistada, et teil on WBC hulk loomu poolest madalam. Kui teate varasemate analüüside põhjal, et see nii pole, siis on võimalik hiljutine viiruse põdemine. Vereproovi võiks ka korrata 3-4 nädala pärast, saaks hinnata, kas WBC arv on suurenenud ja kui olete tarvitanud vahepeal rauda, kas RBC, Hgb ja MCV väärtused on paranenud.

Seljavalude kaebusega se vereleid ilmselt seotud ei ole.
Nahasügelus võib olla lihtsalt sümptom. Kui allergiaravimid toovad leevendust, siis võib olla tegemist mingit liiki ülitundlikkusega küll.

Lugupidamisega
Marge Kütt