Vereproov/rauavaegus 27.12.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Hct ja MCH näidud vereproovis piiripealsed/veidi alla normi (muud näidud on normis). Viimasel ajal (mõned nädalad) on palju vaevanud peavalud (suruv tunne), vilinat kõrvades, väsimust, kuuma/külma tunnet. Kas see viitab taas rauapuudusele (lapsepõlves olnud aneemik)? Kas oleks vaja täiendavaid vereproove teha?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Hematoloogia uuringu tulemuste kommenteerimiseks oleks muidugi vaja näha tervet uuringut.
Kuid ainult Hct ja MCH piiripealsed tulemused diagnoosi ei tee.
Teie kirjeldatud kaebused ei tundu olevat aneemiaga seotud, samuti saan aru, et peale 2 piiripealse tulemuse oli hematoloogiline uuring korras. Sellisel juhul võiks aneemia kaebuste põhjusena välistada ja mõelda muude võimaluste peale.
Sellised üsna ebaspetsiifilised kaebused noorel inimesel võivad ka olla lihtne funktsionaalne häire, mis ei ole tervise halvenemisega seotud.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Vereproov

Tere
Kuna vereproovis on kõrvalekaldeid, sooviks teada kas peaks muretsema.
Hb
124 g/l 121-150
Hct
40.9 % 37.0-45.0
WBC
6.9 E9/L 4.1-9.7
RBC

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Teie vereproovi alusel on teil endiselt rauavaegus organismis, kuigi see enam ei avaldu aneemiana. Sellele viitavad madalad MCV, MCH ja ferritiini väärtused.
Kui teil pole tekkinud ...

Loe edasi

Vereproov

Tere! Sooviksin teada,kas vereproov on korras aru saan ainult niipalju,et b ja d vitamiini puudus on,aga sooviksin teada,kas ülejäänud on korras?

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Laboriuuringute tulemused on referentspiirides. D-vitamiini võiks juurde võtta, meie geograafilises asukohas tavaline leid.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Loe edasi

Erytrotsyydid

Tere!

Olen 26a naine ja mind vaevab selline kysimus, kuna mul on viimased paar aastat erytrotsyytide näit olnud vahemikus 5,33-5,77, hemoglobiin on vahemikus 130-150 ja hematokritt 44-46, ...

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,
Polycytemia Rubra Vera e. tõeline polütsüteemia tekib tavaliselt keskeas (40 - 60 aastaselt) ja väljendub nii erütrotsüütide, hemoglobiini kui hematokriti tõusus, samuti on tõusnud teiste vererakkude ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: