Vereanalüüs 20.07.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere


Veri sai võetud ülejärgmine päev pärast palavikku. Soovin teada, mida arvate minu vereproovist. Lisan, et ana paneel on olnud mul korduvalt positiivne.

Viimane analüüs perearst tegi ja ütles, et vereanalüüs näitab kerget viirusega kokkupuudet ja kolesterool kõrge, aga kõik üldiselt on korras.
Kolesterool olnud minu teada korrast ära juba 2aastat, näit on olnud ka max 8,9. Ise olen sale ja toitun tervislikult. Arst ütleb, tegemist mul geenidega ja see minu eripära. Ravi ei pea vajalikuks sest, olen noor.

Mida arvate Teie minu vereproovist, kas peaks mingit muud verenäitu veel lisaks laskma võtma ja, mis näit/näidud võiksid need olla? Kas peaksin perearstilt mõne eriarstiarsti juurde suunamist paluma ja, mis erialaarst võiks olla?


Settekiirus 9 mm/h
WBC 2.7 E9/L
Neut 0.97 E9/L
Lymph 1.48 E9/L
Mono 0.22 E9/L
Eo 0 E9/L
Baso 0.03 E9/L
RBC 4.78 E12/L
Hb 133
Hct 40.7 %
MCV 85.1 fL
MCH 27.8 pg
Plt 131 E9/L
CRP 17.4 mg/L
ALAT 41 U/L
Bilirubin 7 umol/L
eGFR (Crea,
CKD-EPI) 103 mL/min/1.73m2
Kreatiniin 67 umol/L
Kolesterool. 6.2 mmol/L
Mitte-HDL kolesterool 4.9 mmol/L
HDL 1.3 mmol/L
LDL 4.1 mmol/L
Triglütseriidid 1,6 mmol/L
ANA IgG paneel (IF) Positiivne
ANA IgG muster Granulaarne
ANA IgG titer 1:100Tänan.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Keerukas öelda, teil paistab olevat mitu eraldiseisvat probleemi. Seljavalud on üsna sagedane kaebus meie inimestel, on piinav ja probleeme tekitav, kuid lisaks liikumisravile ja perioodilisele valuvaigistite tarvitamisele selle probleemil sageli lahendust ei ole, see on krooniline.

Palavikud 1 päev1 kord kuus tunduvad pigem juhuslikud infektsioonid. Vereanalüüsidest hakkab silma ainult suurenenud CRP ja vähenenud WBC hulk, selline pilt sobib tõesti viirusinfektsiooni järgsele seisundile.

Kolesterool on suurenenud, kuid seda saab ravida ainult statiinidega, mis on eluaegne ravi. Arvestades teie noort iga ja tõenäolist kaasuvate haiguste puudumist ei oleks selline ravi tõesti näidustatud, sellel on omad kõrvalmõjud.

Positiivne ANA ei ole iseenesest informatiivne. Kui seda uuringut juba alustada, siis tuleks see teha lõpuni ja võimaliku autoantikeha täpsustamiseks teha lisaks blotuuring. Viimase järgselt saaks õelda, ka ssellel leiul on üldse mingit kliinilist tähendust või on see ebaspetsiifiline.

Minu soovitus oleks rääkida perearstiga ANA täpsustamise võimalusest. Kolesterool tuleks võtta teadmisesks, kuid ainult elustiiliga numbrit ei ravi, samas ravi ainult numbri pärast ei ole siin õigustatud. CRP ja hematoloogiline uuring - neid soovitaks mõne nädala pärast korrata küsimusega, kas CRP väheneb ja WBC suureneb. Kui CRP jätkuvalt suureneb ja WBC väheneb, siis oleks põhjust täiendavateks iuuringuteks.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

11 a tütre vereanalüüs

Monotsüüdid 7,0

lümfotsüüdid 59,0

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Vereanalüüsi saab hinnata ainult siis, kui on nähtav kogu uuring. Kahjuks üksikparameetrite järgi ennustada midagi ei saa, see ei ole ammendav ega õige kommentaar.

Lugupidamisega
Loe edasi

Vereanalüüs

Tere!

Kas verepilt tundub korras olevat?

Kõike head

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Punaverenäitajate indeksite järgi (MCV, MCH) võib teil olla rauapuudus, mis ei ole veel aneemiana avaldunud.
Soovitan kontrollida ferritiini näitu.

Lugupidamisega
Loe edasi

vereanalüüs

Tere! Opereeritud pinkuse blastoom (halvaloomuline nahakasvaja). Epikriisis ka dgn "AA amüloidoos I aste".Hiljem nahaarst ei osanud öelda, millega tegemist. Milline vereanalüüs seda näitaks? Tänan!

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Uuring on histoloogiline ehk patoloog hindab kasvajast võetud tükki.
Vereanalüüsid ei ole siin olulised.
Amüloidoosi kahtlusel soovitan jälgida uriinianalüüsi ja valgu eritumist ...

Loe edasi

Vereanalüüs näitab ALAT 27 kas see on halb näitaja ja millega on probleeid.

kas verepilt on halb

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Kui kaebusi ei ole ja ALAT on 27, siis mingit patoloogiat diagnoosida ei saa.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Loe edasi

vereanalüüs

Tere,
Hiljuti tehtud vereanalüüs näitas, et trombotsüütide arv on piiri peal (vanust 58.a.).Mida soovitate nende arvu vähendamiseks ette võtta? Tänan

Lugupidamisega

Mart

Vastas dr Jüri Laasik

Ter,

Piiripealsete väärtustega ei ole midagi vaja ette võtta. Bioloogilise organismi reservid ja variatsioonid on muutuvad kaunis suurtes piirides ja seetõttu pole normväärtuste servas vaja ...

Loe edasi

vereanalüüs

Olen 52 aastane mees. Tegelen aktiivselt tervisespordiga. Vereanalüüs näitas, et MCHC on 375 g/l . normaalne on 315-345. Kas minu näitaja võib tekitada mingit probleemi tervisele?

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,

MCHC näitab punaliblede keskmist hemoglobiinisisaldust ja ei oma iseseisva näitajana olulist diagnostilist väärtust. Teda saab hinnata koos teiste punavere näitajatega.
Lugupidamisega
Loe edasi

vereanalüüs (lisaks)

Hetk tagasi esitasin küsimuse vereanalüüsi kommenteerimiseks (trombotsüüte palju), kuid unustasin märkimata, et tegemist on 43 aastase naisterahvaga. Vabandan.

Vastas dr Jüri Laasik

Vastatud

Loe edasi

Põletiku näitajad

Kas vereanalüüs näitab alati kui organismis on mingid põletikud?
Minul on juba 4 aastat ebaselge päritoluga palavikud. Võetud vereproovid on alati korras olnud. Olen viibinud ka 2 korda Tallinnas ...

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,
Üldlevinud põletikunäitajateks on erütrotsüütide settereaktsioon (SR või ESR) ehk niinimetatud veresete ja C-reaktiivne valk (CRV). Enamusel juhtudest on nad põletiku puhul tõusnud, kuid tagasihoidliku ...

Loe edasi

vereanalüüs

Tere!
Mulle tehti hiljuti vereproov ja sooviksin saada mõnede näitajate kohta täpsemat informatsiooni (millele need arvud viitavad): lümfotsüüdid 52%, neutrofiilid 36,2%, MPV10,1fL
Ette väga ...

Vastas dr Jüri Laasik

Tere Liisi,
Kui Teile tehti vereanalüüs, siis oli sellel kindlasti ka mingi põhjus. Soovitan lisainformatsiooni küsida arstilt, kes selle uuringu määras. Kontekstist väljakistuna ei ütle need numbrid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: