Verenäidud 27.03.19 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Mulle teevad muret mõned nihked vereanalüüsis. Paluksin Teil tulemused üle vaadata, murelikuks teeb monotsüütide arv 0,8 see on pidevalt nii palju madalam olnud ja PDW. Samuti ei saa ma aru kreatiniini analüüsi vastusest, mida tähendab 120,73 ml/min/1,73m2 norm ref väärtus on 90. Mainin, et pea 3 kuud tagasi sünnitasin lapse ja sellega seoses tegin synlabis vereanalüüsi, kuna on tekkinud pidev väsimus, naha sügelemine ja öine seljavalu ja higistamine.

Saadan teile analüüsid:
Hemoglobiin 127g/l 118-150
Hematokrit 38,1% 37,0-47,0
Leukotsüüdid 8,6 E9/L 4,1-9,4
Erütrotsüüdid 4,32E12/L 4,00-5,10
MCV 88,2fl 82,0-99,0
MCH 29,4pg 28,0-36,0
MCHC 333 g/l 310-370
RDW 14,6% 10,0-15,5
Trombotsüüdid 416E9/L 150-450
Trombokrit 0,37% 0,10-1,00
MPV 9,0 fl 5,0-12,0
PDW 10,4% 11,0-20,0
Neutrofiilidesuhtarv 60,0% 40,0-80,0
Eosinofiilidesuhtarv 1,2% 1,0-5,0
Basofiilidesuhtarv 0,6% 0,0-1,0
Monotsüütidesuhtarv 9,4% 1,0- 11,0
Lümfotsüütidesuhtarv 28,8% 20,0-45,0
Neutrofiilide arv 5,2 E9/L 1,50-6,70
Eosinofiilide arv 0,1 E9/L 0,03-0,44
Basofiilide arv 0,1 E9/L 0.00-0,10
Monotsüütide arv 0,8 E9/L 0,20-0,80
Lümfotsüütide arv 2,5 E9/L 1,30-3,60
C reaktiivne valk 3,92 mg/l -10
Alaniini aminotransferaas 23 U/l -33
Kreatiniin 47 umol/l 45-84
eGFR(CKD-EPI) 120,73 ml/min/1,73m2 -90 mul tundub see üle olevat.
TSH 0,85mlU/l 0,40-4,00
Vitamiin D 56,3 nmol/l -75,0


Kas on põhjust nihete pärast muretseda?

Ette tänades!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teie kaebustest lugedes jääb mulje, et seljavalu ja väsimus võivad olla seotud hiljutise sünnitusega ja väikelapse eest hoolitsemisele tehtavate pingutustega. Seega tundub perearsti poolt määratud ravi ja füsioterapeudi poolt soovitatud funktsionaalsed harjutused kohased olevat.
Saan aru, et vereanalüüsid tegite selleks, et välistada võimalikke muid tervisehäireid, mis võiksid olla väsimuse ja valu põhjuseks. Vereanalüüs on teil korras, Monotsüütide arv on referentspiirides ja monotsüütide suhtarv (%) täiesti korras, seega muretsemiseks pole põhjust. Vereanalüüside normväärtused ei tähenda seda, et kõige ootuspärasem on olla aritmeetiline keskmine. Tegelikult oleme kõik indiviididena erinevad ja normväärtuste piiridesse jäävad enamik terveid inimesi, kuigi ka 5% tervetest omavad väärtusi üle ja alla referents(ehk normi-)piiri. PDW on arvutuslik trombotsüütide parameeter ja ei ole eraldi üldse interpreteerita. Kui trombotsüütidega on kõik korras, siis ei oma PDW arvuline väärtu mingit kliinilist tähendust.
Neerufunktsiooni näitaja kreatiniin on korras, GFR mingil põhjusel tõesti suurenenud. Soovitaksin teil teha uue vereanalüüs, ainult kreatiniin. Koos sellega määravad suured laborid ka GFR-i, mis on neerude funktsiooni arvutuslik hinnang. Võib-olla olite synlabis proovi andes vähe vedelikku tarbinud ja tegemist oli juhusliku näitajaga.
Ainult kreatiniini ilma kogu suure paketi peale kulutamata saate teha Tallinnas ka Põhja-Eesti Regionaalhaiglas Sütiste 19 ja Ida-Tallinna Keskhaiglas Ravi tn. Soovitan südame rahustuseks kontrollida.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Hemoglobiin

Olen 7 kuud igapäevaselt arsti ettekirjutusel vôtnud rauatablette kuna algselt oli ferritiin 0 ning hemoglobiin 120. Septembris ferritiin 14, hemoglobiin 154. Novembri alguses Hemoglobiin 161, ferritiini ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Olete kaasa pannud ühe erütrotsütaarse indeksi ja trobotsüütide näitajad, mis on mõlemas korras.
Kui hemoglobiin on juba 161 g/l, siis pole täiendav rauaravi ilmselt näidustatud. ...

Loe edasi

neutrofiilid

Tere,
Olen andnud aasta jooksul 4 vereproovi, milles valgevereliblede arv madalapoolne.
Viimases neutrofiilid kõigest 1,18. Kas peaks näitudele tähelepanu pöörama? Muret teevad ka pikemat ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Pigem jääb mulje, et tegemist on teie individuaalsete referentsväärtustega ehk teil on vereliblede hulk püsivalt madalam. See ei pruugi olla patoloogia, inimesed on individuaalsed.
Loe edasi

Verenäidud

Pidevalt valutab selg ja nüüd avastasin varbaküüne, mis üleni mustjas hall. Pole olnud traumat. Pidev iiveldus, väsimus ja püsib seljavalu. Milles võin olla probleem?

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Juurde lisatud analüüs ei vasta ühelegi teie kaebustega seotud küsimusele, need näitajad ei seostu ei aneemia, seljavalude ega iiveldusega seotud probleemidega.

Varbaküüs ...

Loe edasi

Verenäidud ja hemolüüs

Tere. Põen väga sageli kr uroinfektsioone ja pean tarvitama pidevalt suuremas või profülaktilises annuses antibiootikume. Hetkel ägeda põletikuga võtnud nädal Nitrofutantoini.
Andsin täna vere, ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Hemolüüs on enamasti verevõtu protseduuri käigus tekkinud probleem, kus läbi nõela minevad erütrotsüüdid lähevad osaliselt katki ja värvivad vereplasma roosaks. Teatud laboriuuringuid ...

Loe edasi

Analüüside lugemine

Tere.
Palun teist arvamust. Küsin tütre tervisemure tõttu (pidev peavalu, turses liigesed, kuumav ja turses turjapiirkond, kael kange). Vanust 21. Lapseeas põdenud artriiti.
Kas alumised verenäidud ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Turses liigesed on liigesepõletiku tunnus küll. Peavalu ja muud kaebused on üsna ebaspetsiifilised, s.t. nad võivad esineda erinevate haiguste ja funktsionaalsete häirete puhul.
Hetkel ...

Loe edasi

Verenäidud

Mida annab lugeda nendest vereproovidest mis on tehtud 3 kuu jooksul. Eo, Ig, Mono, RdW-CV, WBC langus ?

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Kui lähtuda ainult vereproovi kohta esitatud küsimusest, siis Eo, Ig, Mono ja WBC näitajad on täiesti normi piirides ja RDW-CV on seda parem, mida väiksem number, seega pole ka siin midagi ...

Loe edasi

Verenäidud

Tere,
Olen 9 nädalat rase ja mulle teevad muret mõned nihkes olevad verenäidud hemogrammis. Mida need kõrgemad väärtused tähendavad, kas muretsemiseks on põhjust?
WBC 9,5 otsustuspiirid ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Vereanalüüside järgi ei ole muretsemiseks põhjust.
Rasedaid jälgitakse alati aneemia tekke suhtes, kuna rasedus on emale koormuseks. Teie punavere näitajad on korras ja aneemia ...

Loe edasi

B12 vitamiini puudus, leuko- ja lümfotsüütide madal näit

Tere!

Olen mures oma abikaasa tervise pärast (42-a naine). Tal diagnoositi perearsti poolt umbes 8-9 kuud tagasi tugev B12 vitamiini defitsiit organismis. Seejärel on ta saanud süste kord ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

B12 puudus tingib aneemiat, mille tulemusena vereanalüüsis väheneb Hbg sisaldus ja suurenevad MCV ja MCH. Leukotsüütide ja lümfotsüütide arvu ei muuda ei B12 süstid ega vitamiini puudus.
Loe edasi

Neutrofiilide arv veres

Tere
Mida tähendab, kui neutrofiilide arv veres on kasvanud? Ei ole üle 2. juuni 2013 oli neutrofiilide arv 2.6 ja 20 detsembril võetud vereproov näitas 5.3. Ülejäänud verenäidud olid väga sarnased ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere
Ainult sellise numbri põhjal on tegelikult raske otsustada, oleks vaja näha ka mõõtühikuid ja vastava labori referentspiire.
Aga neid teadmata tundub, et mõlemad tulemused on referntspiirides ...

Loe edasi

Rauapuudulikus

Olen üle 4 aasta pidevalt rauatablette võtnud. Nüüd soovitas uus arst mul kuu aega vahet pidada, kuna verenäidud on korras (valgeveri 5,0 ja punane 13,5) ja pidev rauatablettide võtmine kurnab magu. Vedelat ...

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,
Diagnostikuna ei oska selles osas Teile adekvaatselt vastata ja soovitan järgida erialaarstide (hematoloog) ning oma perearsti soovitusi.
Lugupidamisega
Jüri Laasik

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: