parasiidid 21.01.15 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

kas marinaadis metskitse lihast küpsetamata võib saada mingeid parasiite

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Küpsetamata metslooma lihast, küll eeskätt metssea lihast võib saada trihhinelloosi.
Teie juhtumi puhul ei ole see väga tõenäoline, sest rohkem kui aasta tagasi on liiga pikk aeg, trihhinelloosi korral on esmased sümptomid teistsugused ja piisavalt ägedad, et varem arsti poole pöörduda.
Kui soovite siiski kontrolli, siis kõikide parasiithaiguste, k.ea. trihhinelloos üheks iseloomulikuks sümptomike on verealalüüsis kõrge eosinofiilide hulk. Seda analüüsi võib tellida perearst ja seda võib teha tasuliselt ITK ja PERH haiglalaborites.

Parimate soovidega
Marge Kütt