Candida 10.01.13 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Öelge palun, mis tähendab rooja analüüsi tulemus candida albicans 4×10-4 CFU/ml , kas need numbrid ob väga kõrged ja kas on mingi spetsifiline ravi ka vaja?

Tänan

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Lugupeetud patsient!

Candida albicans on pärmiseen. Rooja külvamisel kasvavad söötmel läbi seedetrakti tulnud bakterid. Bakterid võivad pärineda seedetraktist enesest, sellisel juhul jagunevad nad haigustekitajateks ja normaalseks soole mikroflooraks. Samuti läbivad seeterakti osad söögi ja joogiga sinna sattunud bakterid, millel ei ole patsiendi kaebustega enamasti mingit seost.
Teil leitud bakter võib olla seedetrakti sattunud juhuslikult sõltuvalt sellest, mida sõite-jõite. Samuti võib seente hulk suureneda tavalise antibiootikumravi kuuri järgselt. Kui teil on aga mingeid seetetrakti vaevusi, tuleks läbi kaaluda, kas kaebused ja selline haigustekitaja võivad olla seoses tagajärg-põhjus või mitte. Seega kokkuvõtteks ei pruugi tulemus olla tingimata haigustunnuslik.

Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Candida analüüsid

tere,
esiteks tahtsin väljendada oma tunnustust ja positiivset üllatust, et kliinik.ee-sse on tekkinud laborimeditsiini alateema. Olen kindel, et see aitab paljudel inimestel oma probleemidele lahendust ...

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,
Kuna HTI Labor seeneanalüüsidega otseselt ei tegele, on raske sellele küsimusele ammendavalt vastata. Konsulteerinud teiste spetsialistidega, selgus, et suguteede kandidoos on küllaltki levinud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: