enterobakter 12.05.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Küsimusi on lausa mitu, kuid üks teema.
Mis asi on "enterobakter cloacae"?
Kuidas saab see bakter vastsündinu organismi (kui lapse vanemad on ise täitsa terved inimesed)?
Missuguse analüüsiga on võimalik selle bakteri olemasolu lapsel kindlaks teha?
Kas see bakter võib põhjustada kopsupõletiku?

Lugupidamisega

Kristiina

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

Enterobacter cloacae on organismi nn. sekundaarsesse mikrofloorasse kuuluv mikroob, mis on ka normaalselt olemas, kuid väheses koguses, sest organismi normaalne mikrofloora surub tema kasvu maha. Kui nüüd näiteks tugeva antibakteriaalse ravi korral hävitatakse normaalne mikrofloora, võib nimetatud miroob hakata paljunema. Teiseks allikaks võib olla haigla, sest see mikroob levib ka hospitaalnakkusena. Kopsupõletiku tekitajana on tõenäosus väga väike, võib tekkida vaid pikemaajalisel intubeeritud juhitaval hingamisel oleval patsiendil. Mikroobi määramise esimeseks etapiks võiks olla väljaheite mikrobioloogiline uuring, kuid nagu ma märkisin eelpool, võib teda ka normaalses terves organismis esineda.

Lugupidamisega

Jüri Laasik