körge hemoglobiin 25.04.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Olen 45a.naine.Mureks on körge HGB 160-175,mis on kestnud palju aastaid.Olen kuulnud,et see pole eriti hea,kui on nii körge.Mis tagajärjed sellel vöivad olla?Kas asperiini vötmine aitab HGB taset alandada?

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

Kõrge hemoglobiini sisaldusega kaasneb sageli ka punavereliblede e. erütrotsüütide arvu tõus. See omakorda muudab vere viskoosseks e. "paksuks", mis võib teatud olukordades olla versoone ummistuse põhjuseks.
Aspiriin ei langeta hemoglobiini, vaid muudab vere voolavamaks e. "vedelamaks" ja sellega hoiab ära ummistuste tekke.

Lugupidamisega

Jüri Laasik