kolesterool 12.04.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

mul on kolesterooli tase 8..kas see on ohtlik ja mis on selle tagajärjed ,kuidas sellesse suhtuma peaks,kuigi kehakaal on mul norm...

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

Kolesteroolisisaldus 8 on kahtlemata kõrge, ja seda peaks püüdma alandada. Eestlase ideaalväärtus oleks alla 5.0, aga hea on ka 5- 6 vahel. Samas on palju inimesi, kellel on sünnipäraselt see väärtus kõrge ja ei juhtu midagi. Lisaks üldkolesteroolile peaks muidugi jälgima ka tema erinevaid fraktsioone e. niinimetatud "head" ja "halba" kolesterooli.

Lugupidamisega

Jüri Laasik