Analüüs 23.02.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kas kusagil on võimalik lasta teha analüüse, et teada saada: kas minu organismis on puudu mineraalaineid, mikroelemente, vitamiine või on normilähedane. Pole ju mõtet igaks juhuks süüa ja raha raisata igasuguste toidulisandite peale. Missuguste analüüsidega saab seda kindlaks teha?

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Miks Te arvate, et Teie organismis on nimetatud aineid puudu? Tavainimene saab kõik vajalikud mikroelemendid ja vitamiinid igapäevase toiduga. Lisaks on neid aineid vaja manustada vaid intensiivse füüsilise treeninguga tegelevatel isikutel. Ja lisavitamiine võib-olla tõesti kevad-talvel, kui haiguste oht suurem ja vastupanuvõime väiksem.
Siiski, kui Te tahate analüüsida nimetatud ainete sisaldust oma organismis, siis pean kahetsusega teatama, et Eestis selliseid kompleksuuringuid ei tehta. Meditsiinilaborites saab küll üksikuid asju analüüsida, kuid sellest täieliku ülevaate saamiseks ilmselgelt ei piisa.
Lugupidamisega
Jüri Laasik