sülje analüüs 16.01.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,
minu sülg on sültjas ja kleepuv. Analüüsid on korras, tervise häireid ei ole.
Kas Eestis on võimalik teostada sülje analüüsi?

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Süljeuuringutest tehakse Eestis vast ainult mikrobioloogilisi e. haigustekitajate (mikroobide) määramist..
Kui sülje konsistentsi muutus Teid ei häiri ja kõik muud tervisenäitajad on korras, siis arvan, et pole põhjust muretsemiseks.
Tervitades
Jüri Laasik