leukotsüüdid 19.12.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Olen pidevalt hädas seenhaigusega. Tean, et see haigus on tingitud immuunsüsteemi nörkusest. Käisin arsti juures ja nüüd selgus, et minu voolusest vöetud proovis on liiga palju leukotsüüte. Millest see vöib olla tingitud? Mida peaksin tegema, et leukotsüüte oleks paras jagu?
Olen 36 aastane naisterahvas.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Leukotsüütide rohke esinemine viitab põletiku olemasolule, mis omakorda võib olla tingitud seenhaigusest. Soovitan nõu pidada oma naistearstiga, kes on selles suhtes kindlasti kompetentsem kui mina laboriarstina.
Tervitades
Jüri Laasik