hepatiit 05.12.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Tulin eelmine nädal Egiptusest. Järgmine päev peale saabumist hakkas väga paha. Oksendasin väga palju ja kõht on ka täiesti lahti. Juba kolmas päev. Olen 10ndl rase. Ega see ei ole ometi mingi hepatiidi sümptom? Kardan jubedalt.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Kõhulahtisusel ja oksendamisel on väga palju põhjuseid, eriti reisilt tulles kui on oldud tavapärasest toitumisreziimist. Samuti on soojade maade külastamisel suurem mitmesuguste nakkuste oht. Ei näe põhjusi, miks peaks kartma just hepatiiti. Soovitan pöörduda oma perearsti poole.
Tervitades
Jüri Laasik