hallitusbakterid v seened? veres 11.11.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Mul on avastatud verest üle kahekordne määr järgmisi hallitusbaktereid:peni.brevi, rhodo.glu ,thermo.can.Sooviks saada neist rohkem infot ja kas neist on võimalik ka vabaneda,ravida ja kuidas?Mida see mulle edaspidises elus kaasa toob? Aitäh.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Arvan, et neid "hallitusbaktereid" veres Teil küll olla ei saa. Täielikuma kommentaari saamiseks peaks olema rohkem teavet: seente täielikud nimetused, mitte lühendid, labor, kus analüüs on tehtud ja analüüsi nimetus.
Lugupidamisega
Jüri Laasik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

hallitusbakterid v seened? veres

Jah,see on võetud veeniverest,soomes.Ja,et asjadest täpselt aru saada,arvasin küsida infot emakeeles.Ma võtan selgust asjast ja kirjutan uuesti.Need nn bakterid on saadud hallituse sissehingamisel.

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,
Ikkagi täpsustage, kas tegu ei olnud mitte spetsiifiliste antikehadega nende hallitusseente vastu, st. allergiaga.
Tervitades
Jüri Laasik

Loe edasi

monotsüüdid

Mida näitab monotsüütide arv veres? Millele see vihjab, kui nende protsent veres on näiteks kõrgem normist? Või madalam?
Kõige paremat soovides Kati.

Vastas dr Jüri Laasik

Tere Kati,
Monotsüüdid kuuluvad valgevereliblede e. leukotsüütide hulka ja on fagotsütaarsete omadustega, st. nad on võimelised "neelama" organismi tunginud mikroobe. Nad produtseerivad ka interferooni, ...

Loe edasi

nikotiin

Tervist.
selline küsimus, et kui kaua püsib nikotiin veres ja uriinis


Ette tänades
K.T.

Vastas dr Jüri Laasik

Nikotiini ennast veres ega uriinis reeglina ei määrata. Küll aga tema ainevahetuse produkti kotiniini (cotinine), mis püsib organismis 24 - 96 tundi peale viimase sigareti suitsetamist. Aeg sõltub mõningal ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi