tere 18.04.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Olen 22 aastat vana ja kaalun 45 kg,pikkust 170 cm.Arst soovitas kirja panna,mida söön ja palju söön ja palju ma füüsilist koormust teen.Isu on mul tohutult suur.Igal võimalusel söön - igasugu rasvast ja magusat.Viisin siis toidupäeviku arstile ja ta ütles,et see ei saa olla minu oma,sest minu vereproovid näitavad hoopis midagi muud.Et see pole võimalik,et ma rasvast söön,sest mu kolesterool on täitsa normis ja see pole võimalik,et ma magusat palju söön,sest veresuhkur on ka normis.Mida ma sellest arvama peaks?Kas on võimalik,et vereproovid läksid vahetusse või et need näitavad valesti?Olen täiesti nõutu.Füüsilist koormust ma praktiliselt ei tee.Söön nagu segane,kaal kõigub 43-46kg ja nii juba mingi 3 aastat.Palun soovitage midagigi!!!!Ette tänades -K-

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Kahjuks on mul laboriarstina raske anda nõu toitumisküsimuses, eriti mis puudutab probleemi, et Te kaalus juurde ei võta. Erinevatel inimestel võib olla erinevaid ainevahetusetüüpe ja Teie puhul on ilmselt tegemist kiire ainevahetusega, mille korral ei koguta organismi väga suuri varusid. Ja kui Teie kolesterool ja veresuhkur on normis, siis tundke sellest rõõmu, mitte ärge muretsege.
Tervitades
Jüri Laasik