HCT; MCV; MCH; RDW% 04.04.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere.
Mule olks selline küsimus, et mida need HCT; MCV; MCH; RDW% tähendavad? Käisin tervisepäevl, kus sai lasta teha veseanalüüsi. Laborandi sõnul need näidud päris korras ei olnud aga ta ei oskand öelda, kas selda peaks arstile ka näitama minema.Näitajad olid siis: HCT 34,8; MCV 66,9; MCH 22,3;RDW% 16,6
Nagu ma aru sain,ei ole need judt väga palju normist madalamad, aga madalam siiski (RDW siis ainult normist kõrgem)
Niipalju veel, et hgb oli ka 116, aga see on mul koguaeg normist väheke madalam olnud.
Ette tänades,
Liina

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Kõik need näitajad puudutavad punavereliblesid e. erütrotsüüte.
HCT - hematokritt, näitab, kui suure osa (%-des) moodustavad erütrotsüüdid täisverest. Meie labori norm on 36 - 56.
MCV - keskmine erütrotsüüdi maht (femtoliitrites). Norm 82 - 100.
MCH - erütrotsüüdi keskmine hemoglobiinisisaldus. Norm 28 - 36.
RDW - erütrotsüütide jaotuvus suuruse järgi. Norm 10 - 15,5
Kasutatavad on need parameetrid põhiliselt aneemiate e. kehvveresuste diagnoosimisel ja eristamisel.
Kindluse mõttes soovitaks neid tulemusi oma perearstile näidata, kuid kui arvestada seda, et teil on hemoglobiin olnudki madal, pole oluliseks muretsemiseks põhjust.
Lugupidamisega
Jüri Laasik