helicobacter pylory 15.12.04 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Mis keskkonnas ta pesitseb ja kuidas ta võib sattuda näiteks minu mao limaskesta,tekitades seal põletikke?Kuidas tema olemasolu seal kindlaks teha?

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Osa sellest küsimusest on küll adresseritud rohkem gastroenteroloogidele, aga püüan vastata. HP on bakter, kes pesitseb maos, nagu Te ka ise õieti küsimuses märkisite. Kuna mao-sooletrakt on avatud süsteem, siis siseneb HP Teie organismi tavaliselt suu kaudu.
Lihtsaim viis olemasolu väljaselgitamiseks on veres määrata HP-vastaste antikehade olemasolu. Seda tehakse ka meil, HTI Laboris, Hiiu 44 Tallinn.

Lugupidamisega
Jüri Laasik