Kliinilise vere näidud 10.12.04 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Mind vaevab selline kysimus, et kas on tavaline/normaalne, et 2 päevaga muutub tavaline kliiniline vereproov nii kardinaalselt kui alljärgnevate näitajate muutused.
Esimene vereproov anti kolmapäeva hommikul, teine vereproov reede hommikul, analyysitud samas laboris. Kas vedeleiku tarbimisest v7ivad tulla nii suured erinevused ntx.hemoglobiini, trombotsyytide ja leukotsyytide arvus?
M6lemad vereproovid on v6etud n2dal aega enne menstruatsiooni.

01.12.2004 v6etud vereproovi:

Hemoglobiin 145 g/l
Trombotsyyte 338
Leukotsyyte 8,0
Erytrotsyyte 5,74
Hematogrit 0,44

Hemoglobiin 135 g/l
Trombotsyyte 296
Leukotsyyte 5,0
Erytrotsyyte 5,25
Hematogrit 0,42

Murelik, 25a naine

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

Need muutused ei peaks Teid veel väga muretsema panema, sest täisvere uuringul võivad erinevatel päevadel võetud analüüsidel olla erinevad tulemused, mis on mõjutatavad mitte ainult vedeliku tarbimisest, nagu Te õigesti küsisite, vaid ka mitmetest muudest teguritest. Laborimeditsiinis on selline termin kui "kliiniliselt oluline muutus", mille kohta saate lugeda HTI Labori koduleheküljelt aadressil www.hti.ee ja sellest lähtuvalt on paika pandud kordusanalüüside erinevuste piirid. Ja üldvere jaoks on need küllalt laiad. Teil ei tohiks muretsemiseks põhjust olla.

Lugupidamisega
Jüri Laasik