APTT 18.11.04 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,dr Laasik,

Missugust infot annab analüüs APTT?
Kas see näitab midagi vere hüübivuse kohta? Mis analüüs maksab?

Tervitades
Marika

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere Marika,
APTT on vere hüübivuse näitaja, mida kasutatakse tavaliselt antikoagulante e. verevedeldajaid tarvitavatel patsientidel ravimi doosi kindlaksmääramisel ja hilisemal kontrollil. Tavasituatsioonis seda sageli ei kasutata. Kui tahate oma vere hüübivust testida, on paremaks analüüsiks PT (vastus antakse kas INR-na või siis INR koos PT-ga)
Analüüs maksab 30 krooni ja proovi andma tulla kindlasti tühja kõhuga.

Lugupidamisega
Jüri laasik
laboriarst