Ca sisaldus veres 04.10.04 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

tere. Olen lugenud, et mõõdetakse vere kaltsiumisisaldust. Mida see analüüs tegelikult näitab ja kas see on seotud praegu moes oleva Ca- preparaatide manustamisega? tänades Vilja

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Tegelikult analüüs näitabki Ca sisaldust organismis ja määrata seda niisama pole mõtet. Kuna organismi regulatsioonimehhanismid on võimelised kaltsiumi sisaldust piisavalt normi piires hoidma, ei ole vaja karta, et liigse Ca manustamisega organismi Ca sisaldus liigselt tõuseks. Siiski on targem soovitusi jälgida.
Tervitades
Jüri Laasik