Atroofiline bronhiit 09.04.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Abikaasal (33-aastane) on atroofiline bronhiit, arstid on öelnud, et see on ravimatu, küll aga on võimalik seda raviga hoida kontrolli all. Kas on tehtud uurimusi, mis ravimatuse väite ümber lükkaksid. Muidugi ootan ma rõõmsaid uudiseid kuid andke palun pisut infot ka võimalikest tagajärgedest, kui ravi ei ole piisav (seni aitas kõige paremini inhalatsioon ja elektriravi(?), kuid nüüd seda ravimeetodit enam ei tehta) või igapäevaelu sobiv (suusareisidele ning korvpallitrennidele kipub tihti järgnema haiguse ägenemine). Ette tänades!

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Eksite diagnoosi osas, arvan, et olete mõelnud astmaatilist bronhiiti, mida varem diagnoosina kasutati. Tänapäeval räägime astmast või bronhiidist. Reeglina täiskasvanute astmat ei ole võimalik täielikult välja ravida, sest me ei suuda vältida kõiki astmat vallandavaid faktoreid, millest üks oleks külmetusnohu. Samas aga ei pea astmahaige oma elus millestki loobuma, sest on palju häid ravimeid, mis hoiavad haiguse kontrolli all isegi nii, et suusareis ja korvpallitrenn ei põhjusta kaebusi. Ka tippsportlaste seas on astmahaigeid.

Eelkõige on vajalik korrektne diagnoos, adekvaatne ravi ja haige koolitus. Kui soovite eriarsti konsultatsiooni, siis meie haiglas saate aja kokku leppida telefonil 449-911