bronhiit 01.11.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kurk hakkas pisut valutama, tekkis pindmine köha, mis mõne päevaga bronhiidiks muutus. Käisin perearsti juures, kes kuulas kopse ja lasi teha kopsuröntgeni. Kopsud olid puhtad. Perearst soovitas võtta flavamed tablette. Võtsin karbi flavamedi ära, korralikult nagu ette nähtud. Nüüd on tabletid otsas, aga bronhiit alles. Eriti hommikul köhin kaua aega, bronhid on röga täis. Kohati on sellised hooge ka päeva jooksul. Samas kohati olen mitu tundi ilma üldse köhimata.

Palun öelge, kas selline bronhiit läheb ka ise üle, ilma et täiendavalt ravimeid peaks võtma? Kunagi olin samamoodi bronhiidiga hädas. Võtsin kaks purki bromexini sisse, kasu mitte midagi. Kuna siis haigestusin kevadel, tuli suvi peale ja kuumade ilmadega sain iseenesest terveks.

Kas on lootust ka nüüd iseenesest paraneda, kui rohi ei aidanud? Või oskate soovitada mõnd teist rohtu? Tänan ette

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Lugedes teie kaebusi, soovitan pöörduda eriarsti poole, et selgitada köha ja korduvate bronhiitide põhjus. Enne ei oska ka muud rohtu soovitada. Eelkõige ikka täpne diagnoos ja siis ravi.