valulik ja raske hingamine 04.12.08 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21-aastane neiu, Keegi juba eelnevalt kirjeldas minuga saraseid sümptomeid, kus pärast põetud grippi tekkisid hingamisraskused, veidi sügavamalt sisse hingates, eriti hull on asi füüsilise tegevuse juures. Augusti lõpus jäin haigeks, olin põiepõletikus, nohu, köha, hiljem neeruvaagna kergem põletik, mis sai välja ravitud. Probleem tekkis esmakordselt oktoobris, kui jalutades järsku hingamine valulikuks muutus ja tekkis selline tunne nagu keegi istuks rinna peal. Esialgu mõtlesin et ühekordne asi ja ju olen üle pingutanud, kuna läbisin 3 antibiootikumi kuuri. Hetkel on selline probleem juba igapäevane, isegi niisama istudes oleks nagu rindkere kinni ja õhku jääb väheks, sügavamalt hingates lööb valu rindu. Trenni teen ka hambad ristis...kuigi vist üldse ei peakski tegema. Lähen küll mingi aeg perearstile, kuid lihstalt huvitab, et millest see võib olla tulnud ja milles võib asi olla. Paar aastat tagasi põdesin läbi ühepoolse kopsupõletiku, ASO-tiiter on mitu aastat jub väga kõrge, peaaegu 600, mandleid pole, keegi aru ei saa miks selline bakter mul sees on, võetud kurgu külvi, ikka ei midagi. kardioloog hoiatas paar aastat tagasi, et kui ma põletikust lahti ei saa, siis hakkabs ee ka kord südamele ja muudele elunditele. Samas olen ise kõik arstid läbi käinud ja end aheaks kõik võimaliku teinud...

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Arvan, et tegemist on infektsioonide põdemise järgse seisundiga ja sellest tulenevate hingamishäiretega.. Selleks, et päris kindel olla, et ei ole kopsuhaigust, tuleks ära teha rindkere röntgenülesvõte ja spirogramm e. hingamise funtsionaalne uuring. Teie kirjeldatu põhjal ei oska mingit kopsuhaigust oletada. Ehk tasuks lihtsalt veidi puhata, hambad ristis trenni tegemine põhjustab stressi ja pinget veelgi.