Tuberkuloos? 28.11.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen köinud vahelduva eduga umbes pool aastat, veebruaris sai tehtud kopsupilt, mille kommentaar-alaväljades üksikud väikesed katsifikatsioonid, hiilused struktuursed, diafragma kaarjas. Kopsudes koldelisi infiltratiivseid muutusi ei esine. Üks arst kommenteeris, et olete vist kunagi tuberkuloosi põdenud,ise küll ei tea, et oleks. Kas oleks näidustus siin teha nö. herne-test?
Ette tänades vastuse eest, N-25

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kopsuproovi e. tuberkuliintesti näidustust ei ole, küll aga võiksite pöörduda kopsuarsti poole selgitamaks pikaajalise köha põhjust. Kui leitakse lubikolded kopsudes, siis tõepoolest inimene ise ei pruugigi alati teada, et on midagi põdenud.