Hingamisteede probleem? 28.02.13 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on selline mure: pidevalt on selline tunne, et hingamisteed on röga täis. Röga on väga raske välja köhida (röga on valge ja läbipaistmatu, mõnikord õnnestub ka sügavamalt ilmselt siis vanemat ollust välja köhida või rögistada, mis on kollakas-pruunikas ja rohkem tükkis). Samas ei tekita see röga väljutamine mingit kergendustunnet. Põhimõtteliselt võiks 24/7 röga kätte saamiseks seda pealesunnitud köhimist teha. Rinnus on parema kopsu piirkonnas selline tunne nagu mingi "kängar" oleks rinnus. Olen käinud mitu ringi pulmonoloogi vastuvõtul. Abi pole aga saanud. Kopsuröntgen on korras, rögast võeti analüüse ja kirjutati antibiootikume. Siis muutus röga veidi pudrusemaks, kuid see oli ka kõik. Eriti segab see olukord sportimist. Samas ei saa otseselt öelda, et koormusega muutuks olukord hullemaks.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Et teile oma arvamust avaldada, selleks peaksin eelnevaid uuringuid nägema. Samuti peaksin teadma, missugust pulbrit siiski kasutate. Kui soovite vastuvõtule tulla, siis palun registreerige eelnevalt aeg telefonil 7318911.