3.a. sageli köha 05.02.02 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

3.a. laps käib lasteaias (teist aastat) ja on eriti viimasel sügisel/talvel sageli köhaga hädas (2002.a. juba 2x). Köha kestab nädala või poolteist ja hood tulevad rohkem peale öösel. Kopsupõletiku pole täheldatud. Kas võib kahtlustada allergiat, astmat? Kuidas ja kus seda kontrollida?

Või peaks hoopis immunnsussüsteemi kuidagi tugevdama?

Lugupidamisega, Annika

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Võib küll kahtlustada astmat aga samas ka ülemiste hingamisteede (nina, põskkoopad) patoloogiat. Peaksite pöörduma lastekopsuarsti poole. Tartus on lastepulmonoloogi ambulatoorne vastuvõtt Lunini tänaval lastehaiglas.