köhast 19.12.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere
Minu 2,5 a lapsel on juba pikemat aega köha, alguses oli nohu ka , siis saimeAB ravikuuri, aga 4 päeva hiljem tuli köha tagasi. Vereanal. ja kopsupilt näitavad et kõik on korras aga laps köhib ikka ,eriti magamise ajal, oleme proovinud ikka ja jälle rögalahtist. ravimeid aga köha on kuiv kinnine. Perearstil käies kuulab ta ja ütleb et kõik on korras. Mida veel teha või kelle poole pöörduda?!

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kahjuks Te ei täpsusta seda terminit- pikemat aega. Kui köha kestab üle 3 nädala ja ravi pole aidanud, siis tuleks pöörduda lastepulmonoloogi juurde.