Otsin kopsuvälise tuberkuloosiga tegelevat arsti 01.05.12 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Olen äärmiselt ebameeldivas olukorras. Pöördusin oma murega dr K. poole Tallinnas, kuid ei leidnud mõistmist. Olen põdenud lümfide tuberkuloosi. 2. korral on peale esimest ravi toimunud ägenemine. Seda aastaid tagasi. Ääretult halva enesetunde ja meenuvate kõrvalekallete tõttu olen ise veendunud, et mul on taas ägenenud vana haigus. Seda ei arva aga arst. Mul on põhjust arvata, et tal pole olnud juhust kokku puutuda minul esineneud tub.vormiga. Tean, et minu kirjast oli juttu ka Tartus toimunud üritusel, kuid kokkuvõte oli ühene. Nimetada tuberkuloosi läbipõetuks on eksitav. Vajaksin väga veidi kosutavat ravi, sest haiges lümfis sisalduv kaseoos on nii mürgine, et elada ei suuda. Aga elada tahaks nats veel,vaatamata oma eale.
Dr, palun kas Teie oskate mulle soovitada arsti, kes oskaks mind aidata. Seda juba tean, et Eestis asjatundjat ei pidavat olema, aga Soome abi otsimiseks olen juba vist vanavõitu. Äkki on keegi siiski kokkupuutunud, või noor algaja, kes tunneb huvi, ei tea ju, millal vaja läheb minult saadavaid kogemusi. Ette tänades

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Mul on väga kahju, aga ma ei tea ühtegi arsti Eestis, kes oleks spetsialiseerunud lümfide tuberkuloosile. Vastupidiselt teile, ma tunnen ja usaldan oma kolleege. Vabandan, aga ei saa aidata