Bronhiaalastma 7a tütrekesel - mõistus on otsas 14.07.09 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Meie tütar oli enneaegne ja peale sündi paar nädalat hingamisaparaadi all. Öeldi kohe, et tulevikus on hingamisteedega probleeme. 2-3-aastaselt hakkasid köhad, mis teineteisele järgnedes muutusid aina hullemaks. Pidevad antibiootikumide kuurid, kuni 4-aastaselt diagnoositi bronhiaalastma. Veidi peale seda pandi peale hommikuti ja õhtuti profülaktiline Pulmicort piip. Kui laps haigeks jääb siis anname inhaleeritavalt Ventolin + Pulmicort. Asi läks paremaks. Haigused möödusid lihtsamalt. Juhtus isegi, et laps oli pool aastat järjest terve. Eelmise aasta lõpust on aga asi ainult hullemaks läinud. Sel kevadel lõigati välja ka adenoid, mis olla liiga suur ja tekitab infektsioone, mis meie jaoks lõppevad alati jubeda köhaga ja reeglina ka antibiootikumidega.
Suvi. Viimaste haiguste vahe on olnud paar nädalat. Viimane kord lõpetasime just seoses kõrvapõletikuga ühe kuuri kui köha oli jälle platsis. Köha algab tavaliselt nn hariliku ja lahtise köhaga, mis kulmineerub 3-4 päevaga selliseks kuivaks ja klähvivaks köhaks. Miski ei aita. Praegu teeme 3x päevas Ventolini aur+Pulmicort piip, kuiva köha leevenduseks vahele veel Adrenalini auru kui väga hulluks läheb. Lisaks kolmandat päeva hommikul ja õhtul 10mg Prednisoloni. Ja ei mingeid muutusi. Kaua võib? Ma ei oska kuskile enam pöörduda. Pulmonoloogi juurde saime kevadel aja sügiseks. Siis on hilja.
Kas te oskate midagi soovitada? Näiteks kas äkki Soomes või mujal välismaal saaks tasu eest paremat abi? Vaja oleks projektijuhti, kes aitaks meie tütrekesel oma elust rõõmu tunda, kes vaatleks kogu pilti, aitaks koostada plaani, mille abil tasapisi liikuda tervise radadele.
Ma olen valmis kuhu iganes sõitma ja mida iganes maksma kui sellest mingit abi oleks. Tõesti on mõistus täitsa otsas.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Püüan aidata. Palun helistage mulle telefonil 7318 912, et saaksin täiendavaid küsimusi esitada. Arvan, et Tartu lastepulmonoloogid on sama head kui Soome kolleegid. Helistage täna- homme, lähen järgmisest nädalast puhkusele.