Hingamise järsk halvenemine pärast traumat 19.12.08 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Olen 48.a. tervisesportlane. Augustikuus rattaga treenides kukkusin ja murdsin rangluu. Kuu möödudes üritasin alustada kergete jooksutreeningutega ning ehmatusega kogesin, et sportlik hingamine on kadunud, oli kuidagi pinnapealne, koormust ei talunud. Pöördusin K-J kopsukliinikusse. Seal öeldi, et mul oli ka 7. roide murd. Diagnoosiks pandi astma ning määrati inhalaator 320. Ravisin sellega end kuu aega ning täna külastasin taas arsti. Tehti taas hingamisproov (sisse välja, torusse) ning öeldi, et paremaks pole läinud. määrati inhalaatorit neljaks kuuks.
Olen nõutu, mis toimub??????

Lugupidamisega
U

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Teie jutust saan aru, et spirogrammis on muutused, mis kuuajalise astmaraviga ei ole taandunud. Võimalik, et obstruktsioon ehk takistus hingamisteedes oli ka varem olemas, enne kukkumist. Hingamisteede takistust saab diagnoosida spirogrammi alusel, kerget takistust õhuteedes ei pruugi inimene ise tajuda. Spirogramme saan kommenteerida siis, kui neid näen. Praegu on teil diagnoositud astma ja sellesuunaline on ka ravi symbicortiga. Kui teid kutsuti uuesti kontrollile, siis saate oma arstilt kõik täpselt järele küsida.