Pneumotooraks 11.09.07 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere.Selline küsimus-1sept. õhtul tehti Kuressaare haiglas peale traumat(täpselt ei tea kas käe-või jalalöök rindkeresse) kompuutertomograaf kuna hingamisel olid teravad valud vasakus külje.
Tulemused faxiti SA TÜK RD Maarjamõisa radioloogiasse.Vastus sealt oli selline: Natiivuuring mediastiinumi organitest ja kopsukoest.
keskseinandi osas normleid.Vasemal väikesemahuline pneumotooraks.Ülasagarates kopsukude emfüsematoosne:vastavalt atsinaarsed ja tsentrilobulaarsed bullad.Alasagarate mantelkihis hüdrostaatiline tihenemine.Roidemurte ei leita.
Käisin perearsti vastuvõtul 03.09.07 ja ainuke mis ta soovitas oli valuvaigistid ja rahu.Tehti ka rönkenülesvõte öeldi et väike õhukogum on kusagil vasakus kopsus.Kas ma peaks veel kuhugi pöörduma kontrolli või mida tegema kuna valu kestab edasi, seda just liigutades.Vasku küljepeal lebada on valulik,hingata suuremalt ajalt normaalne.Vahest õhtuti muutub hingamine valulikuks.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Perearsti soovitus on õige, väga väikeste pneumotooraksite puhul ongi raviks säästev reziim ja jälgimine. Ka valu ravi on sümptomaatiline, nagu seda perearst soovitas.