bronhiit? 16.11.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

normaalselt sisse ja välja hingates ei kostu mingit häält, kuid kui hingata intensiivsemalt ja lõpuni välja siis kostub tugevalt mingi eriskummaline intensiivne ragin just viimase väljahingatava õhuga ja peale seda ajab köhima. Eraldub ka röga. perearst kirjutas Pro-Ambrosan´i ja Eramox 500-ühe päeva kogus on veel võtta aga paremaks pole läinud. Kui paremaks ei lähe kutsuti tagasi. Millega võiks olla tegu ja mis analüüse peaks tegema?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Tegemist võib olla obstruktsiooniga ehk takistusega bronhides, mis võib olla tingitud suurenenud rögaretensioonist. Kui see jääb pikemaks ajaks püsima, siis tuleks arsti poole pöörduda. Võiks määrata rögas võimaliku tekitaja olemasolu mikrobioloogia laboris ja teha hingamise funktsionaalset uuringut. Need aga ei pruugi olla võimalikud esmatasandi arstiabis. Nii et, kui kaebused ei kao ja esmane ravi ei aita, siis on edasised uuringud kopsuarsti juures näidustatd küll.