Raske hingata 30.03.10 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

15. aprillil saab täpselt seitse kuud, kui loobusin suitsetamisest, aga praegu tundub, et see oli kõige halvem otsus, mis olen kunagi teinud. Esiteks hakkas kehakaal tohutu kiirusega kasvama ja liikuda ei suuda nüüd enam üldse: kohe hingest kinni ja ongi surnud ring - liikuda ei jaksa ja kaalu tuleb aga juurde. Kui suitsetasin polnud mingit probleemi. Nüüd, viimastel päevadel, on selline vilistav hingamine tekkinud ja ajab köhima. Siiani köha pole üldse olnud, aga praegu tahaks nagu midagi välja köhida. Õhku jääb puudu rääkimisel. Niisama sisse-välja hingamisel ei saa arugi, et midagi viga oleks. Kas Teie vastuvõtule on võimalik ka ilma perearsti saatekirjata saada?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kindlasti ei ole see kõige halvem otsus elus. Lisauuringud on vajalikud köha, õhupuuduse ja vilistava hingamise tõttu., et välja lülitada või kinnitada kopsuhaiguse esinemine. Tõepoolest, ka suur ülekaal võib hingamisraskust põhjustada. Minu vastuvõtule saate registreerida telefonil 7318 912. Seniks kõike head!

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kopsuhaigused

Hingamine raskendatud

Tere

Nimelt üle 3 nädala on mul söömise ajal ja peale söömist nii umbes tund aega sisse hingata raske, nagu õhku jääks väheks ja ei saa lõpuni sisse hingata.

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Kopsuhaiguse esinemist selle kirjelduse järgi esialgu küll ei kahtlusta. Aga kui kaebused püsivalt kestavad/ intensiivistuvad, siis tuleb arsti poole pöörduda. Soovitan esialgu minna perearsti juurde, ...

Loe edasi

raske hingata

Tere doktor.
Ma olen 23 aastane naisterahvas. Nimelt on mul üks mure. Kahjuks ma ei tea kas ma olen selle küsimusega öigesti teie juures.
Viimase aasta jooksul on mind tabanud sellised hood: ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Peaksite arsti poole pöörduma, et teha vajalikud uuringud. Õised õhupuudushood on eelkõige viide astmale, rohkemat ei julgeks oletada. Teie kaebusi on vaja täpsustada.

Loe edasi

tuberkuloos?

tere!

sooviksin teada, kas pigistus rinnus, pidev röga kurgus, raske hingata, kuiv köha, vahel 37-2 palavik, v6ivad olla tuberkuloosi nähud?

kas vereproov peaks näitama selle haiguse ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Kopsutuberkuloosi diagnoositakse röntgenpildi järgi ja tuberkuloositekitajate leidmisel rögas. Kuna kaebused on mittespetsiifilised ja verepilt samuti, siis nende järgi tuberkuloosi diagnoosida ei saa. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi