Paistes jalad ja infrapunasoojus 04.01.12 / Koduõendus

Külastaja küsib:

Tere! Palun vastust küsimusele, kas sobivad kokku infrapunasoojus ja paistes jalad? Olen lugenud palju head infrapunasauna kohta, aga peale sauna on jalad rasked ja kuumad veel mitu tundi, ka sügelevad. Jalgade paistetus on mul krooniline, olen teinud aastaid püstijalu tööd. Teid ette tänades ja vastust ootama jäädes, 59-aastane naine Harjumaalt.

Arst vastas:

Kristina Kams

Koduõde

Tere! Otseselt ma ei tea, et infrapunasaun oleks paistes jalgadega seotud. Õhtuks on mõõdukas jalapaistetus normaalne, aga kui paistetus on pidev ja ilmneb lisaks teisi kaebusi, (väsimus, sügelus, valulikkus, külmetus jne) siis tuleks kindlasti pöörduda arsti poole. Tegu võib olla südamepuudulikkusega või veresoonkonna haigusega (häiritud venoosne või arteriaalne verevarustus jne). Soovitan võtta saatekirja vasoloogi juurde, näiteks PERH'ist dr. Priit Põder. Selle konsultatsiooni käigus selgitaksite välja paistes jalgade põhjuse. Ise infrapunasauna toetaja ei ole ja julgen väita, et see on ebatervislik.