Cetrotide 21.01.24 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere Dr Aivar,

Kas saaksite palun anda nõu, kuna olete ivf arst(kahjuks Tartus) aga Tallinnas alustasin protokolliga, on beeta2 positiivne( ehk siis trobioht) arst kirjutas välja gonal f ja clexane. Samuti cetrotide aga ma täitsa unustasin küsida kas pean cetrotide ajal tegema ka clexane süsti.
Kuna päevad algasid laupäeval pean tegema tana cetrotide süsti. Kas antud sust on samuti hormonaalne? Kas pean sellega koos tegema ka clexane? Et trombi riski vähendada?

Ootan väga teie vastust.

Ilusat päeva soovides,

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Arvan, et clexane süstimisega ei pea tingimata kiirustama. Kui jätsite eile süstimata, pole hullu. Täna saite ilmselt juba oma arstiga täpsustada?
Terv,
AE