IVF ja tervis 14.12.23 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Alates selle aasta märtsist on toimetamisel IVF. Kui ma ei eksi, siis esimene siirdamine oli aprillis(oma tsüklisse), mis ebaõnnestus. Teine siirdamine 02.06.23. (oma tsüklisse).Selle siirdamisega saime triibud isegi kätte, aga 7 -ks nädalaks embrüot ei olnud, süda ei töötanud, toimus abort. Järgmine siirdamine oli oktoobris(ravimitega), mis ei kinnitunud, algas uus tsükkel. Novembris põdesin külmetushaigust, siis jäi ootele protsess. Nüüd 07.12 pöördusin ise EMO-sse, sest jalad hullult paistes. Emos avastati kõrge vererõhk 190. Arst ütles,et see pikkamööda tõusnud ajaga, sellepärast ma ei saanudki aru ise muutustest, keha harjus, südametegevus ebakorrektne, veel ka neeruhaigus. Mul suvel oli samuti jalgade paistetus, mis möödus mõne päevaga, arvasin see oli kuumast ja vb liialt jalgade peal viibimisest. Olen olnud siiani terve, ei mingeid probleeme tervisega. Mul nüüd küsimus. IVF teostuse ajal kordagi ei mõõdetud vererõhku. Olen 40a. Minu vanuses peaks selliseid asju jälgima, kindlasti enne siirdamist. 13.03.23 tehtud vereanalüüs näitas uriinis eGFR langust 79. Kreatiniin piiri peal 81. Edasi rohkem pole siis neid teste tehtud, miks? Nüüd 13.12.23 tehtud testid eGFR langus 41. Kreatiniin tõus 138. Tuleb välja,et kõik siirdamised on tehtud haigesse organismi. Ilmselgelt pole olnud IVF tulemuslik. Kas nii tehaksegi, hooletult, siirdamisi?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
enne kunstliku viljastamise alustamist küsitles arst Teid kindlasti olemasolevat haiguste osas. Täiendavaid terviseuuringuid tehakse, kui ilmnevad riskitegurid. Vererõhku mõõdeti Teil tingimata folliikulite punktsiooni ajal; kui see oleks olnud normi piirest väljas, oleks teada antud.
Terv,
AE