Munajuhade läbitavus pärast sünnitust 22.10.23 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Pärast laparoskoopiat sain teada, et munajuhad ei ole läbitavad (põhjust ei ole täpselt teada) ja seetõttu on hetkel IVF protsess käimas. Minu küsimus on, et kas on võimalik, et pärast esimest rasedust/sünnitust on võimalik, et munajuhad nö avanevad?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
ei, sünnitus ei mõjuta munajuhade seisundit mingil moel.
Terv,
AE