3 ebaõnnestunud ICSI katset. Kuidas edasi? 15.09.22 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,
Oleme abikaasaga (24) teinud 3 ebaõnnestunud ICSI katset. Viljatusravi põhjused olid esiteks mehe ebakvaliteetne sperma (diagnoositud Oligoteratozoosperemia) ja teiseks, mis tuli pärast teist ICSI katset välja, et naisel oli polüüp emakas. Polüüp eemaldati ning seejärel tegime kolmanda katse. Esimesed kaks korda tegime ICSI 1 embrüoga ja viimane kolmas kord tegime kahe embrüoga. Siiski ükski kord ei ole kinnitunud ja menstruatsioon on alganud enne 2 nädala möödumist siirdamisest ja seega ei ole arsti juures kordagi vereanalüüsil isegi käinud.

Kogu kunstliku viljastamise protsess on väga kurnav, pingeline ja raske, sest oleme enne kunstlikku viljastamist samuti juba mitu aastat proovinud last saada. Oleme kaalumas lapsendamist ja spermadoonori kasutamist. Samuti on muidugi võimalik meil veel ICSI-d proovida, kuid kas teie hinnangul on sellel mõtet, kui siiani ei ole õnnestunud? Hetkel on meil alles 5 külmutatud embrüot.

Kas teil on mingeid soovitusi, kuidas tõsta rasestumise võimalust?
Mis võib olla põhjuseks, et siiani pole ühtegi korda õnnestunud rasestuda?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
polüüp võis takistada embrüo kinnitumist.
Eeldatavasti on teie embrüod kvaliteetsed, vastasel juhul ei oleks neid külmutatud. Soovitan läbida veel vähemalt kaks siirdamist (külmutatud embrüotega), sest rasestumise tõenäosus on endiselt hea. Kui ka siis ei õnnestu rasestuda, võite ehk soovi korral pöörduda mõne teise arsti vastuvõtule, kes hindaks olukorda värske pilguga.

Terv,
AE