Pruun eritis 5. rasedusnädalal 26.01.22 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 5. rasedusenädalal + 2 päeva. Ämmaemanda vastuvõtuaeg on planeeritud 5 päeva pärast.
Hcg tulemus oli 176.70 IU/l.
Kolmandal päeval, kui menstruatsioon pidi algama, tegin rasedustesti.5-6 päeva tagasi hakkasid järgmised sümptomid: rinnade tundlikus, 4 päeva järjest tundsin kerged kõhukrampid või spasmid(perearst ütles, et see võib olla) ja muud sümptomid, mida kirjeldatakse normaalsetena esimestel nädalatel pärast rasestumist.
Täna mina hakkasin tundma terve päev , et alustasid kerged kõhu all spasmid aga kuid sümptomid hakkasid suurenema nagu menstruaalvalu puhul. Õhtuks leidsin pruuni laigu, kuid mitte rohkesti. Samas kergerlt valutab alaselg.
Mul oli määrimine enne menstruatsiooni üks päev.
Kas see pruun-verine eritis, millega kaasneb menstruaalvalu, võib olla normaalne 5 rasedusnädala jooksul?

Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

Nii väikeste raseduste ajal on määrimine üsna sage ja tavapärane. Kas see on normaalne, selgub aja möödudes. Välistatud peaksid olema muud põhjused: sugulisel teel levivad haigused, põletikud tupes, emaka kaelal jms. Kui rasedus kasvab ja areneb, siis enamasti määrimine kaob.
Rasedusega peab arvel olema hiljemalt 11+6. Kuklavoldi uuring kuni 13+6. Platsenta tekib 12. nädala paiku, siis on nn lisa-kaitsehormoonid ja rasedus paremini kaitstud.
Seniks saate tarvitada vitamiine rasedatele, hoiduda suguelust. Ohtlikud on viirusinfektsioonid. Neid vältimaks ei ole arukas viibida rahvarohketes kohtades. Kasulik on jalutamine mere ääres või metsas.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7