Rasedana puhkusele 29. rasedusnädalal 29.08.17 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Olen kunstlikult viljastatud ja platsenta asetseb ees. Plaan minna reisile 29 rasedusnädala alguses. Reisi pikkus kuni 2 nädalat. kas platsenta asetus võib olla riskiks ja kui suur risk on reisida kui olen kunstlikult viljastatud?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
platsenta eesasetsusega käib kaasas veritsuse oht, mille suurus ei sõltu viljastamise viisist. Soovitan kanda hoolt, et Teil oleks tervisekindlustus ja teha kohapeal igaks juhuks kindlaks, kuhu pöörduda erakorralise abi vajaduse korral.
Terv,
AE