PCOS - biokeemiline rasedus? 23.08.21 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Olen 5ndat kuud letrosooli+metformiini ravil (diagnoositud PCOS), Ovidreli see tsükkel ei kirjutatud, arst oli puhkusel. Päevad hilinesid - hetkel tsükli 38. päev, saan positiivseid rasedusteste ja on raseduse tunnusmärgid. Käisin täna veretestil ja tulemus 7,02. Viimane vahekord toimus täpselt 4 nädalat tagasi. Kas tegemist biokeemilise rasedusega, kas pean oma viljatusarsti poole pöörduma või hakkab menses ise?
Või pean tegema paari päeva pärast uue veretesti?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
jah, tegemist on biokeemilise rasedusega. hCG tase on väga madal, seega peaks lähipäevil algama menstruatsioon. Veretesti kordamisel ei näe mõtet.
Terv,
AE