Positiivne SS-A IgG viljatusravi kontekstis 15.12.21 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,
Olen olnud viljatusravis üle poole aasta ja seni on katsetatud ainult letrosooli ravi. Peale letrosooli lõpetamist jäin 3 kuu jooksul 2 korda rasedaks, mis ka kohe katkesid (biokeemiline rasedus), kuna plaanime IVFi, siis tehti katkemiste uurimiseks mitmed erinevad analüüsid ja pea kõik olid normis v.a SS-A IgG (oli positiivne) ja Kreatiniin kõrgemas piiris. Mida see tähendab viljatusravi kontekstis?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
teil võib olla kalduvus korduvaks raseduse katkemiseks (ehkki raseduste katkemine võib olla ka juhuslik ja järgmine rasedus võib lõppeda sünnitusega ilma igasuguse ravita). Ilmselt pakutakse Teile rasestumise korral teatud ravi. Arusaamatuks jääb, miks peaks tegema IVFi, kui rasestute ise.
Terv,
AE