Kunstlik viljastamine Turneri sündroomiga naisel 23.06.20 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!

Kas Turneri sündroomiga naist on võimalik kunstlikult viljastada ja kui on, siis kuidas see toimuks?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
jah, Turneri sündroomiga naist on võimalik kunstlikult viljastada. Teie puhul läheb tarvis doonori munarakke, mis viljastatakse Teie partneri seemnerakkudega ja siiratakse Teie emakasse.
Aidata saab iga viljatusravi kliinik.
Terv,
AE