Steriliseerimine/rasedus 22.08.19 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Umbes 2 aastat tagasi tehti mulle steriliseerimine munajuhade kõrvetamise teel. See oli arsti soovitusel tehtud kuna mul oli kolmas keiser ja arst ütles et emakas on halvas seisus. Pool aastat tagasi algasid päevad, aga nüüd on päevad jäänud 10 päeva hiljaks. Tunnen ka pisut iiveldust, võimalik et kujutan seda endale ette, aga kui suur on tõenäosus, et võin rase olla? Kui see nii ka on siis kas see voib olla emakaväline? Mis edasi teha?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
on ette tulnud, et inimesed rasestuvad pärast steriliseerimist. Ka emakaväline rasedus on võimalik. Samas on menstruatsiooni peetuseks teisigi põhjuseid. Rasedustest tehke ikka.
Terv,
AE